Житомир отметил 20-летие референдума о независимости Украины

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

В Житомирі відзначили 20-річчя референдуму, яким український народ підтвердив Акт проголошення незалежності України

1 грудня у Житомирській обласній філармонії відбулися урочистості, приурочені до 20-ї річниці референдуму. Всеукраїнський референдум 1991 року – це вираження загальнонаціональної думки щодо проголошення незалежності України на території колишньої УРСР. На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?».

Текст Акту проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою 24 серпня 1991 року, було наведено у виборчому бюлетені. Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи – 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосувала «За». Акт проголошення незалежності України було підтримано в усіх 27 адміністративних регіонах України: 24 області, 1 автономна республіка, та 2 міста зі спеціальним статусом.

У відзначенні 20-річчя референдуму взяли участь заступник голови Житомирської облдержадміністрації Віктор Балюрко, начальники управлінь та відділів облдержадміністрації, військовослужбовці Житомирського гарнізону, представники громадськості та засобів масової інформації.

Віктор Балюрко привітав присутніх на святі та закликав усіх до взаємної підтримки, єдності і згуртованості. «1 грудня 1991 року увійшло переломною датою в історію нашої держави. Всі, хто проголосував тоді за незалежність України, по-своєму бачили її майбутнє, вірили в успіх нашої країни, у її здатність стати демократичною і шанованою у світі. Українці склали перші іспити на демократію і гідність. Усі найскладніші проблеми розвитку долалися у мирний і зважений спосіб шляхом компромісів і порозуміння. У нашому суспільстві міцно утвердилися свобода слова, думки, вибору. Переконані, що з цього шляху ми вже не звернемо. Перед нами багато невідкладних завдань та як справжні господарі своєю наполегливою працею досягнемо успіху», – сказав Віктор Балюрко.

По завершенні офіційної частини учасники та гості переглянули святковий концерт.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Источник: “http://zhzh.info/publ/4-1-0-4209”