У Луцьку видали книжку про інтелектуальну еліту Волині

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Ілюстративне фото з сайту vf-ndc-oasu.ucoz.ru

У Луцьку побачила світ книга «Інтелектуальна еліта Волині». Автором і упорядником цього проекту є відомий дослідник Волині, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Геннадій Бондаренко.

Книга є своєрідною хрестоматією, присвячена представникам волинської еліти, політикам, полководцям, знатним родинам. У ній зібрано окремі нариси і дослідження про відомих людей Волині різних часів, повідомляє ДП «Волинські старожитності».

У розділі першому «Еліта на різних етапах історії» вміщено публікації про князів Острозьких, родину Левчанівських, Ігоря Стравінського, Миколу Лоського.

У другому розділі «Еліта княжої доби» розповідається про Данила Галицького, Володимира Васильковича, князів Сангушко, князів Святополк-Четвертинських.

У третьому розділі «Церковна еліта в історії краю» вміщено статті про Адама Киселя, Миколу Теодоровича, Поліекта Гапановича, Арсена Річинського.

Четвертий розділ присвячено генеалогії окремих родів волинської аристократії: Гулевичів, Заславських, Острозьких, Сангушків, Радзивілів тощо.

У п´ятому розділі «Історичні постаті краю ХІХ — до середини ХХ ст.» представлені біографічні нариси про Юзефа Ігнація Крашевського, родину Олізарів, Лесю Українку та родину Косачів, Володимира Караваєва, Антонія Мошинського, Андроника Лазарчука, Леоніда Маслова, родину Перетятковичів.

Книга розрахована на дослідників історії краю, вчителів і викладачів курсу «Волинезнавство», учнів, студентів і всіх, хто цікавиться Волинню.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

У волинських бібліотеках налічується майже 7 мільйонів книжок, з них 54% — українською мовою